Культура Німеччини

 ЗВИЧАЇ І ТРАДИЦІЇ   

Життя в Німеччині починається зі сходом сонця і закінчується із заходом.
Маленьких дітей зазвичай укладають спати в 19.00 після передачі Sandmann
(німецький аналог “На добраніч, малюки!”).  І звичка рано лягати, як
правило, зберігається на все життя.
Тут не прийнято дзвонити увечері після 9 години. А ось вранці вже в 7-8 годин (у буденний день)це цілком доречно.

  НІМЕЦЬКІ СВЯТА

Свято врожаю  «Erntedankfest »

Відбувається у першу неділю жовтня
    Ще з третього століття нашої ери християни дякують Богові за дари, які приносить осінній урожай. У Німеччині свято врожаю зазвичай відзначають у першу неділю жовтня. Але й у вересні є вдосталь можливостей відсвяткувати наближення осені. На додачу до традиційних винних фестивалів у різних регіонах стають дедалі популярнішими власні фестивалі збирання гарбузів та кукурудзяні лабіринти.
    Древні селяни вірували, що врожай охороняє дух , який дає йому зростання або смерть. Дух дасть хороший урожай, якщо він задоволений і радіє, і знищить врожай, якщо селянин йому не догодив або скривдив. У зв'язку з цим це свято відзначали раніше, як перемогу над духами.


Das Erntedankfest wird von Christinnen und Christen nach der Ernte im Herbst gefeiert. Die Gläubigen wollen damit ihre Dankbarkeit für den Ertrag in Landwirtschaft und Gärten vor Gott ausdrücken. Sie erinnern dabei auch an den engen Zusammenhang zwischen Mensch und Natur.


День Святого Мартіна          Der Tag des Heiligen Martin

10-11 листопада проводиться унікальний фестиваль, який присвячений скромному і щедрому Святому Мартину, який жив в 4 столітті.11 листопада сяють, передусім, дитячі очі. Спочатку діти йдуть урочистою ходою з музикою та вогниками по району, після цього чоловік на коні роздає їм солодку випічку у формі чоловічків. А потім діти з ліхтариками ходять від будинку до будинку, співаючи пісні, і отримують за це солодощі. Через все місто крокує святкова процесія з факелами, городянами розігруються знамениті сцени з життя великої людини, наприклад, коли святий Мартин розрізав своє пальто, щоб віддати його половину бідній людині. Гуляння супроводжується шикарним бенкетом, на якому неодмінно присутній смажений гусак.



"Laterne, Laterne, ...": Jedes Jahr um den 11. November herum ziehen Scharen von Kindern mit bunten Laternen durch die dunklen Straßen und trällern dabei Martins-und-Laternenlieder  - normalerweise.

День Святого Сильвестра      Tag Des Heiligen Sylvester

У Німеччині напередодні нового отримав назву День Святого Сильвестра. Папа Римський, в честь якого проводиться святкування, жив в далекому 4 столітті. Завдяки його старанням у країні християнство було прийнято в якості офіційної релігії. Новий рік по всій країні святкується запуском величезного числа салютів.
Fresko, Rom, Silvester bekommt von Konstantin die Papstkrone und einen Schimmel überreicht

   Wer war der Heilige Silvester



Glücksschweinchen 

für Silvester    Österreich 

Glücksschweinchen aus Germteig zum Verschenken zu Silvester an Freunde und Familie.



Комментариев нет:

Отправить комментарий